تبلیغات
مهدی رحمانی منشادی
مهدی رحمانی منشادی
اندکی صبر سحر نزدیک است. 
قالب سایت
moshavere.net تماس با ما
نظر سنجی
به نظر شما تقویت کدام بخش مفیدتر است؟
در این وب
در كل اینترنت

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حسب نظام‌نامه انتخاب سردفتری ازدواج در نظر دارد با توجه به اعلام نیاز واحدهای ثبتی در سراسر کشور از بین آقایان از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر ازدواج انتخاب کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متقاضیان شرکت در این آزمون برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به درگاه اینترنتی این سازمان به آدرس www.ssaa.ir مراجعه کنند.
طبقه بندی: وکالت (اخبار و اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:12 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) از تشکیل دو کانون جدید در استان‌های یزد و سمنان خبر داد و گفت: اکنون ۲۳ کانون مستقل داریم که قرار است کانون‌های استان یزد و سمنان نیز به این ۲۳ کانون اضافه شوند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهمن کشاورز در نشست خبری با اشاره به آزمون وکالت سال ۹۴ گفت: ۶۸ هزار و ۱۵۰ داوطلب در این آزمون شرکت کردند و در مجموع حدود ۶ هزار نفر از سراسر ایران در این آزمون غایب بودند.

وی افزود:‌ امسال آزمون وکالت نظم و ترتیب خوبی داشت و برگزاری این آزمون با سازمان سنجش کاملا هماهنگ بود و هیچ مشکلی در برگزاری آزمون گزارش نشد.

کشاورز خاطرنشان کرد: حداکثر نتایج آزمون وکالت امسال تا ۶ دی ماه اعلام می‌شود، خوشبختانه همه داوطلبان نسبت به سئوالات راضی بودند.

کشاورز در ادامه با اشاره به برگزاری همایش اسکودا در ۲۴ الی ۲۷ آذرماه امسال گفت: میزبان این همایش کانون وکلای زنجان است. قرار است در این همایش موضوعاتی همچون لایحه وکالت که اکنون در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در انتظار نوبت برای رسیدگی است بررسی شود. همچنین یکی دیگر از موضوعات مطرح در این همایش پیوستن یا نپیوستن تشکیلات ماده ۱۸۷ به کانون‌ها است و موضوع دیگر بررسی مواردی همچون بیمه وکالت و الزامی شدن دخالت وکیل در پرونده‌ها است که در همایش پیش رو مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کشاورز در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این که آیا در آزمون امسال سوال اشتباه وجود داشت گفت: تا این لحظه که در خدمت شما هستم مشکلی در سئوالات آزمون دیده نشده است. امسال تنها سالی بود که حتی اشتباه تایپی هم اعلام نشد. بحمدالله ظرف چند روز آینده کلید سئوالات از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود. البته اگر احیانا سئوال یا سئوالاتی مشکل داشت ما از آن ابایی نداریم و اقدام مقتضی در مورد آن سئوالات انجام می‌شود.

کشاورز درباره‌ اینکه چرا تعداد پذیرفته شدگان آزمون وکالت کم‌تر از ۳ هزار نفر است؟ گفت: کانون‌های وکلا و حتی قوه قضاییه و کانون سردفتران که فارغ‌التحصیلان حقوق هستند نمی‌توانند پاسخگوی تعداد جذب بی حساب و کتاب و بدون محاسبه افراد در رشته‌ حقوق باشند. اعداد و ارقامی که از دانشکده‌های حقوق که در سراسر کشور شنیده می‌شود ارقام غیر قابل باور است.

وی ادامه داد: اگر انتقادی به پذیرش محدود لیسانسه‌های حقوق در کانونهای وکلاست، این انتقاد را نباید به کانون‌ها وارد دانست، بلکه باید آن را به برنامه ریزی آموزشی کل کشور در مورد پذیرش دانشجویان حقوق وارد دانست.

به گزارش ایسنا، کشاورز با تاکید بر اینکه ما وکلای بیکار و کم‌کار زیاد داریم ادامه داد: اصولا بیکاری باعث مشکل و فساد می‌شود و امیدواریم قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه در این راستا تدبیری بیندیشند.

وی درباره‌ حد نصاب پذیرش در آزمون وکالت در مورد ایثارگران گفت: در گذشته برای سهمیه‌ آزاد نمره ۱۲ را داشتیم و نمره‌ ۸ نیز برای سهمیه‌ ایثارگران بود. اکنون یعنی پس از تصویب قانون خدمات رسانی به ایثارگران، در صورتی که این قشر (ایثارگران) ۷۰ درصد نمره قبولی را داشته باشند می‌توانند پذیرفته شوند. شرایط سنی هم برای ایثارگران ۴۰ – ۵۰ سال است.

کشاورز درباره‌ بومی سازی گفت: من شخصا معتقد به بومی سازی نیستم و تصور نمی کنم که این موضوع در کانون‌ها عملی شود، البته اگر عملیاتی شود بسیار خوب است و بارها هم در شورای اتحادیه و هیات عمومی اسکودا مطرح شده، اما متاسفانه عملیاتی کردن آن قانون می‌خواهد.

وی درباره‌ مراحل پس از قبولی داوطلبان در آزمون وکالت، گفت: پس از اعلام نتایج، پذیرفته شدگان برای تعیین محل کارآموزی و اشتغال دعوت می‌شوند و محل کارآموزی خود را به ترتیب نمره قبولی شان انتخاب می‌کنند. پس از آن استعلاماتی در مورد صحت مدرک تحصیلی‌شان و …. انجام می‌شود. زمانی که پاسخ استعلامات آمد پروانه کارآموزی صادر می‌شود و بر مبنای پروانه کارآموزی‌شان، باید ۱۸ ماه کارآموزی کنند و بین واحدهای مختلف دادگستری و قوه قضاییه تقسیم می‌شوند.

کشاورز با اشاره به اینکه در دوره‌ کارآموزی هم، کارآموزان می‌توانند وکالت کنند گفت: اگر کارآموزان زیر ۲۵ سال باشند و پروانه کارآموزی بگیرند نمی‌توانند وکالت کنند، البته ناگفته نماند که کارآموزان تحت نظر وکیل سرپرست می‌توانند تا همان مبلغ ۵۰ میلیون تومان و در پرونده‌هایی که مرجع آن دیوان عالی کشور نیست، وکالت کنند. در پایان کارآموزی، افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در صورت قبولی برای اختبار معرفی می‌شوند و اختبار آنها در ابتدا سئوالات تشریحی و کتبی است و پس از آن از آنها اختبار شفاهی به عمل می‌آید که باید معدل ۱۰ را بیاورند و در نهایت قسم می‌خورند و پروانه پایه یک وکالت را اخذ می‌کنند.

وی یادآور شد: اگر کسی قبل از ۲۵ سال در آزمون قبول شد و کارآموزی را طی کرد و اختبار هم قبول شد، این فرد باید تا سن ۲۵ سال صبر کند و پس از آن قسم بخورد.

کشاورز با اشاره به این که تعداد وکیل از نظر آماری در تمام استانهای کشور در حدی است که می‌تواند برای خود کانون تشکیل دهند گفت: حدود ۶۰ وکیل، شرط لازم برای تشکیل کانون در یک استان است که الحمدالله در تمام استان‌ها ۶۰ وکیل را داریم و اگر در استانی هم کانونی تشکیل نمی‌شود به دلیل مشکلات مالی است.

وی با اشاره به همایش اسکودا در آذرماه گفت: طبق اساسنامه هیات عمومی اسکودا هر دو سال یک بار این هیات تشکیل جلسه می‌دهند و هر سال یک کانون میزبان همایش اسکودا است که امسال میهمان کانون زنجان هستیم. یکی از موضوعات مورد بررسی در همایش، انتخابات اسکودا است که امسال دوره‌ دو ساله هیات رئیسه اسکودا تمام می‌شود. اولین دستور همایش هم انتخابات است (انتخاب یک رئیس، دو نایب رئیس و دو بازرس). همچنین مهمترین دستور هیات عمومی در همایش مساله خط و مشی نمایندگان اسکودا در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس است.

کشاورز افزود: یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی در همایش رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای عضویت در هیات مدیره کانون ها است؛ البته از نظر ما کسی که پروانه وکالت دارد می‌تواند کاندیدای شرکت در انتخابات هیات مدیره کانون‌ها شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی در همایش وجهی است که کانون‌ها بابت بیمه به صندوق حمایت می‌پردازند. در دستور کار همایش این موضوع هم مطرح است که متنی با عنوان الگوی رفتاری و سامانه رفتاری وکلا که از طرف کانون کرمانشاه و ایلام تنظیم شده، مورد بررسی قرار گیرد.

کشاورز با اشاره به ورود هیاتی از کشور ترکیه به ایران، یادآور شد: در سفر این هیات ما با نکات جالبی روبرو شدیم که یکی از آنها این بود که پس از کارآموزی وجهی به حسابشان ریخته می‌شود تا خود را اداره کنند. همچنین نوعی بیمه دارند که وجه قابل توجهی نیست ولی پوشش بیمه‌شان وسیع و بسیار خوب است. همبستگی وکلایشان بسیار زیاد است. آنها در این سفر یادآور شدند که مقام قضایی به وکیلی از آنها توهین کرده بود و وکلای دادگستری‌شان به صورت دسته جمعی در اتاق قاضی رفتند و اعتراض کردند که در نهایت آنها مجبور به معذرت خواهی از وکلا شدند.

کشاورز افزود: وضعیت وکلا در ترکیه بسیار مطلوب است و از لفظ آووکا به معنی وکیل استفاده می‌کنند.
طبقه بندی: وکالت (اخبار و اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:11 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

به نام خدا

 

از روز چهارشنبه (۱۸ آذرماه) ثبت نام آزمون سردفتری ازدواج ویژه ی آقایان در سایت www.ssaa.ir آغاز می گردد. براساس اعلام نیاز ادارات کل ثبت اسناد و املاک به تعداد مورد نیاز سردفتر رسمی ازدواج جذب خواهد شد. لازم به ذکر است، مهلت ثبت نام تا تاریخ ۳۰ آذر ماه و زمان برگزاری آزمون نیز ۲۵ دی ماه خواهد بود.

برگزاری آزمون سردفتری ازدواج در سازمان ثبت اسناد و املاک

   موسسه طرح نوین اندیشه
طبقه بندی: سردفتری ازدواج 94،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:10 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

به نام خدا

 

روز سه شنبه (۱۷ آذر) آقای بهمن کشاورز، ریاست محترم اسکودا، در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا، در خصوص آزمون وکالت ۹۴ به نکات ذیل اشاره فرمودند:

۱- حدود ۶۲ هزار نفر در آزمون شرکت نمودند.

۲- نتایج آزمون حداکثر تا ۶ دی ماه اعلام خواهد شد.

۳- اگر اشکال یا ایرادی در برخی سوالات موجود باشد، به آن رسیدگی خواهد شد.

۴- شرایط قبولی ایثارگران، کسب حداقل ۷۰ درصد نمره ی قبولی است.

۵- برای بومی گزینی نیاز به قانون است.

۶- برای اخذ پروانه پایه یک دادگستری، داشتن ۲۵ سال سن الزامی می باشد. لیکن منعی برای شرکت در آزمون و طی دوره ی کارآموزی نیست.

 

   موسسه طرح نوین اندیشه

طبقه بندی: کارشناسی ارشد حقوق (اخبار، اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:09 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

به نام خدا

 

پس از بررسی همکاران موسسه، تطبیق سوالات آزمون وکالت ۹۴ با «بسته ی جمع بندی وکالت» موسسه طرح نوین اندیشه به پایان رسید. بدین ترتیب از مجموع ۱۲۰ سوال آزمون وکالت ۹۴، تعداد ۹۵ سوال (۷۹% مجموع سوالات) در بسته ی جمع بندی مطابقت داده شد. جهت مشاهده ی تطبیق بر روی لینک زیر کلیک نمایید .


دریافت فایل PDF


 

   موسسه طرح نوین اندیشه
طبقه بندی: کارشناسی ارشد حقوق (اخبار، اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:08 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

به نام خدا

 

پس از بررسی همکاران موسسه، تطبیق سوالات آزمون وکالت ۹۴ با «آزمون های آزمایشی وکالت» موسسه طرح نوین اندیشه به پایان رسید. بدین ترتیب از مجموع ۱۲۰ سوال آزمون وکالت ۹۴، تعداد ۸۴ سوال (۷۰% مجموع سوالات) در آزمون های آزمایشی موسسه مطابقت داده شد. جهت مشاهده ی تطبیق بر روی لینک زیر کلیک نمایید .


دریافت فایل PDF

طبقه بندی: کارشناسی ارشد حقوق (اخبار، اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:07 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

طبق اطلاعیه سازمان سنجش ، منبع طرح سوالات درس آیین دادرسی کیفری در آزمون کارشناسی ارشد سراسری ۱۳۹۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ با اصلاحات و الحاقات سال ۱۳۹۴ می باشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید .

طبقه بندی: کارشناسی ارشد حقوق (اخبار، اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:05 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

به نام خدا 

                                  

pdf

آزمون کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه های سراسری ۱۳۹۵ ، امسال نیز همانند سال های گذشته ، توسط سازمان سنجش و آموزش عالی کشور در اردیبهشت ۹۵ برگزار خواهد شد. مجموعه ی حقوق با کد ۱۱۲۶ ، همواره با استقبال چشمگیر داوطلبان قرار گرفته است.

جهت آگاهی بیشتر علاقمندان به صورت مستمر یادداشت هایی را تقدیم خواهیم نمود .

بخش اول : کلیات

۱- آزمون کارشناسی ارشد حقوق

علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری ( زیر مجموعه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ) باید از طریق آزمون مورد پذیرش قرار بگیرند . آزمون کارشناسی ارشد به صورت تستی ، یک مرحله ای و همزمان در سراسر کشور برگزار می گردد . سوالات در یک دفترچه تهیه و تنظیم شده و داوطلبان می توانند براساس گرایش مورد نظر به سوالات مندرج در دفترچه پاسخ بدهند . به عنوان مثال داوطلبان گرایش حقوق خصوصی فقط باید به سوالات دروس حقوق مدنی ، حقوق تجارت ، آیین دادرسی مدنی ، متون حقوقی و متون فقه پاسخ بدهند و نیازی به پاسخگویی سایر دروس مندرج در دفترچه ندارند .

۲- شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان

جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری داوطلبان باید شرایط ذیل را دارا باشند :

۱- اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲- ملزم بودن به احکام عملی اسلام

۳- عدم احراز عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران

۴- نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری

۵- عدم احراز فساد اخلاقی

۶- عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شؤون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

۷- برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

۸- داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی مورد تایید مراجع صالح

۹- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت کفالت یا پزشکی دائم یا به هر نحوی که از لحاظ مقررات وظیفه عمومی منعی برای شرکت در آزمون نداشته باشد.

۳- ثبت نام آزمون

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد حقوق سراسری۹۴، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش درتاریخ ۲۲ – ۱۶ آذر به عمل خواهد آمد.

۴- تاریخ برگزاری آزمون

آزمون کارشناسی ارشد سراسری، ۱۷ – ۱۶ اردیبهشت ۹۵ برگزار خواهدشد. روز ،  ساعت دقیق و محل برگزاری آزمون درکارت ورود به جلسه ذکر خواهدشد.

۵- توزیع کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه آزمون چند روز قبل از آزمون درسایت سازمان سنجش قابل دریافت خواهدبود.

۶- اعلام نتایج اولیه

نتایج اولیه آزمون در سایت سازمان سنجش اعلام می گردد . بر اساس کارنامه ، رتبه ی هر داوطلب در گرایش های مختلف به تفکیک مشخص می شود .

۷- انتخاب رشته تحصیلی

هر داوطلب می تواند بر اساس رتبه ی اکتسابی در گرایش های مختلف در صورت مجاز بودن ، اقدام به انتخاب رشته نماید .

۸- اعلام نتایج نهایی

دهه ی اول شهریور سال ۱۳۹۵، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد اعلام می گردد و پذیرفته شدگان باید در تاریخ هایی که از سوی دانشگاهها تعیین می گردد ، با همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نمایند .

بخش دوم : آشنایی با دانشگاههای سراسری

۱- دانشگاه های روزانه

در گرایش های مختلف حقوق ، دانشگاه های تهران و شهرستان ها اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند . تحصیل در دانشگاههای روزانه رایگان است لیکن دانشجویان باید طبق مقررات ، تعهد به خدمت بسپارند .

۲- دانشگاههای شبانه (نوبت دوم)

در برخی از دانشگاههای روزانه ، جذب دانشجو در نوبت “شبانه” نیز صورت می گیرد . در این روش ، دانشجو باید برای هر ترم تحصیلی مبلغی را به عنوان شهریه بپردازد .تعیین شهریه هر سال به صورت جداگانه صورت می گیرد .

 ۳- دانشگاههای پیام نور

دانشگاه پیام نور ، از لحاظ ساختار متفاوت از دانشگاه های روزانه و شبانه است . در واقع دانشگاه پیام نور ، از لحاظ ساختار ، مدیریت و روش آموزش متفاوت است ودر این دانشگاهها ، دانشجویان می بایست مبلغی را به عنوان شهریه بپردازند .

۴- دانشگاههای غیر انتفاعی

در برخی از شهرها از جمله تهران، اصفهان، قم، آمل،  نور، قزوین و… دانشگاه های غیر انتفاعی در گرایش های مختلف حقوقی تاسیس  شده اند . در این نوع دانشگاهها دانشجویان باید شهریه بپردازند .

۵-  دانشگاه های مجازی

پذیرش دانشجو به صورت غیر حضوری است . در واقع در دانشگاه مجازی ، عمده ی آموزش از طریق الکترونیکی و غیرحضوری صورت می گیرد . تحصیل در دانشگاههای مجازی نیز با پرداخت شهریه امکانپذیراست .

۶- دانشگاههای خودگردان ( بین الملل )

برخی از دانشگاهها در جهت توسعه ی فضای آموزشی خود ، اقدام به تاسیس پردیس های خودگردان نموده اند . در اینصورت دانشجویان باید مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت نمایند که در مقایسه با شهریه دانشگاههای شبانه ، مجازی ، پیام نور و غیر انتفاعی تقریباً دو تا سه برابر است . نمونه پردیس های خودگردان می توان به پردیس کیش ، ارس و البرز ( دانشگاه تهران ) ، شهید بهشتی ، انزلی ، رشت وغیره اشاره نمود .

خاتمه :

در این یادداشت توضیحات کلی راجع به  ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد حقوق و نیز معرفی دانشگاههای مختلف تقدیم گردید. در ادامه به بررسی گرایش های مختلف حقوقی خواهیم پرداخت .
طبقه بندی: کارشناسی ارشد حقوق (اخبار، اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:03 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که سنجش در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس آزمون متمرکز دروس تخصصی دوره کارشناسی و تاثیر معدل داوطلب انجام شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به جزییات طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب کردند که سنجش درمقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته بر اساس آزمون متمرکز از دروس تخصصی مقطع کارشناسی و تاثیر معدل داوطلب در رشته‌های مرتبط توسط وزارتین انجام شود.

همچنین ماده دیگری از این طرح که نحوه‌ی سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هریک از شیوه‌های آموزشی و پژوهشی و پژوهش محور را معین می‌کرد جهت رسیدگی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شد.

بر اساس این گزارش نمایندگان مجلس در ماده ۶ این طرح مصوب کردند آیین نامه اجرایی این قانون حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ آن توسط شورا تهیه می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌سد.

طبقه بندی: کارشناسی ارشد حقوق (اخبار، اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:02 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اتمام مهلت ثبت نام شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ در روز جاری (یکشنبه ۲۲آذر) خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،با بیان این مطلب گفت: ثبت نام از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ و بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور که از ساعت ۱۴ روز دوشنبه ۱۶ آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شده، امروز،یکشنبه ۲۲ آذر ماه پایان می‌پذیرد.

وی ادامه داد: کلیه داوطلبان ضرورت دارد که پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و تهیه مدارک در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه در مورد آمار ثبت نام کنندگان و زمان برگزاری آزمون نیز اظهار کرد: تا ساعت ۸ امروز،یکشنبه ۲۲ آذرماه، تعداد ۲۵۱ هزار و ۳۴۷ داوطلب نسبت به ثبت نام اقدام کرده‌اند. این آزمون در صبح و عصر روز پنج شنبه ۱۶ و جمعه ۱۷ اردیبهشت سال ۹۵ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود.

طبقه بندی: کارشناسی ارشد حقوق (اخبار، اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 06:01 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

بیست و پنجمین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا جلسه افتتاحیه بیست و بیست و پنجمین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا در تاریخ ۲۵/۹/۱۳۹۴ به میزبانی کانون وکلای داگستری زنجان در محل هتل بزرگ زنجان تشکیل گردید. در مراسم افتتاحیه سخنزانان طبق برنامه پیش بینی شده […]

۱طبقه بندی: وکلا (اخبار و اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 05:59 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام ۴۰۸ هزار و ۷۳۲ نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ خبر داد.

حسین توکلی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ اظهار کرد: مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۵ آذرماه تمدید شده و داوطلبان می‌توانند در مهلت باقی مانده برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند.

وی از امکان ویرایش اطلاعات برای داوطلبانی که قبلا ثبت نام کرده بودند خبر داد و گفت: داوطلبانی که قبلا نسبت به ثبت نام اقدام نموده‌ بودند، می‌توانند تا روز چهارشنبه با مراجعه به سایت سازمان نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

مشاور عالی سامان سنجش آموزش کشور در پایان در مورد آمار ثبت نام کنندگان گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز دوشنبه ۲۳ آذرماه ۴۰۸ هزار و ۷۳۲ نفر نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نموده‌اند.
طبقه بندی: کارشناسی ارشد حقوق (اخبار، اطلاعیه)،
برچسب ها: خبر - ثبت نام بیش از 400 هزار نفر در آزمون ارشد - آزمون کارشناسی ارشد،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 05:57 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

با توجه به برگزاری مرحله اول آزمون تصدی امر قضاء سال ۱۳۹۴ زمان اعلام نتایج مرحله اول و جزئیات آزمون تشریحی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زمان اعلام نتایج مرحله اول و جزئیات آزمون تشریحی به شرح زیر اعلام می‌شود:

الف- ملاک قبولی و تاریخ انتشار کارنامه مرحله اول:

۱٫ داوطلبان دانشگاهی:

آقایان با حداقل نمره تراز ۵۰۰۰ و خانم­ ها با حداقل نمره تراز ۶۵۰۰ به آزمون تشریحی دعوت می‌­شوند.

۲٫ داوطلبان حوزوی با حداقل نمره تراز ۵۰۰۰ به آزمون تشریحی دعوت می­‌شوند.

۳٫ کارنامه مرحله اول آزمون از تاریخ ۹۴/۰۹/۲۵ از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org در دسترس داوطلبان خواهد بود.

ب- آزمون تشریحی:

۱٫ مواد آزمون داوطلبان دانشگاهی:

– حقوق مدنی، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (۱ سؤال)

– حقوق تجارت (۱ سؤال)

– آیین دادرسی کیفری، حقوق جزای عمومی و اختصاصی (۲ سؤال)

نکته: استفاده از کتاب قانون بدون شرح و حاشیه در جلسه آزمون مجاز می­‌باشد.

۲٫ مواد آزمون داوطلبان حوزوی:

– جلد ۱ کفایه الاصول (۲ سؤال)

– بیع مکاسب (۲ سؤال)

ج- جزئیات زمان­‌بندی و محل برگزاری آزمون تشریحی

داوطلبان دعوت شده به آزمون تشریحی ­باید از روز سه‌شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۰۱ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام نمایند. آزمون تشریحی، روز جمعه مورخ ۹۴/۱۰/۰۴ در شهرهای تهران و قم برگزار خواهد شد. جزئیات دقیق زمان شروع و مکان جلسه آزمون در کارت ورود به جلسه داوطلبان درج خواهد گردید.
طبقه بندی: قضاوت (اخبار و اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 05:56 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

به نام خدا

 

پیرو سوال برخی از کاربران محترم در خصوص «بررسی احتمال و شانس قبولی در آزمون وکالت ۹۴» بدینوسیله به اطلاع می رساند: پس از انتشار کلید اصلی توسط سازمان سنجش و اسکودا، سامانه ی معدل گیری مجدداً، پاسخبرگ های داوطلبان را براساس کلید منتشره، تصحیح خواهد نمود و براین اساس، تحلیل و بررسی جدیدی (نوبت دوم) تقدیم اعضای محترم خواهد شد.

 
طبقه بندی: وکالت (اخبار و اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 05:55 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]

به نام خدا

 

آزمون وکالت ۹۴ در روز جمعه (۶ آذر) در ۲۳ کانون وکلای دادگستری برگزار شد. در این خصوص ذکر نکات ذیل مفید به نظر می رسد:

۱- نتایج آزمون حداکثر تا ۷ دی ماه در سایت سازمان سنجش منتشر خاهد شد. البته در این تاریخ، کارنامه ی داوطلبان منتشر می گردد لیکن نتایج قطعی پذیرفته شدگان چند روز بعد در سایت کانون مربوطه اعلام خواهد شد.

۲- طبق رویه سال های اخیر، سازمان سنجش حدود یک هفته قبل از انتشار کارنامه ی داوطلبان، اقدام به درج «کلید آزمون» در سایت می نماید.

۳- پس از انتشار کلید آزمون، اسکودا فرصتی را برای اعلام نظر داوطلبان در خصوص کلید آزمون در نظر می گیرد.

۴- پس از اعلام نتایج قطعی، هرکانون طبق شرایط و ضوابط اقدام به ثبت نام پذیرفته شدگان می نماید.

۵- پس از ثبت نام اولیه، مراحل استعلام از مراجع ذیصلاح قانونی آغاز خواهد شد.

۶- با اخذ استعلامات و عدم منع قانونی، پروانه ی کارآموزی برای پذیرفته شدگان صادر خواهد شد.

۷- از این تاریخ، دوره ی کارآموزی آغاز می گردد و حدود ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید.

۸- کارآموزان از زمان صدور پروانه ی کارآموزی، مشمول مقررات و نظامات شغلی هستند.

۹- پس از اتمام دوره ی کارآموزی، اختبار برگزار می گردد و در صورت موفقیت، پروانه ی وکالت پایه یک دادگستری صادر خواهد شد.

۱۰- کارآموزانی که به سن ۲۵ سال نرسیده باشند علیرغم موفقیت در اختبار، پروانه ی وکالت پایه یک تا آن زمان برایشان صادر نخواهد شد.

 

طبقه بندی: وکالت (اخبار و اطلاعیه)،
[ پنجشنبه 26 آذر 1394 ] [ 05:54 ق.ظ ] [ مهدی رحمانی منشادی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

تعداد کل صفحات : 4 :: 1 2 3 4

سایت حقوقی مهدی رحمانی منشادی


مهدی رحمانی منشادی

افتخارات علمی اینجانب: رتبه 1 کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، رتبه 1 ورودی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران، رتبه 1 کارشناسی ارشد حقوق اقتصادی، رتبه 12 کارشناسی ارشد مالکیت معنوی، رتبه 10 کل رشته کارشناسی ارشد حقوق، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای یزد
هدف اصلی از این وبلاگ راهنمایی و کمک به شما دوستان است.
وایبر، واتس آپ، لاین، هایک، تلگرام : 09223241428
مشاوره حقوقی و پاسخگویی به سوالات بعد از پرداخت حق المشاوره
نکته: لطفا سوالات خود را ابتدا اس ام اس بزنید.
کانال تلگرام مخصوص وکلا :
https://t.me/joinchat/BC35b0SHLF3DrvPMcnnucA
منبع اکثر ارا پژوهشگاه قوه قضاییه می باشد.
ایمیل: vakilehamrah@gmail.com-vakilehamrah@yahoo.com
گروه یاهو: https://groups.yahoo.com/group/vakilehamrah
گروه گوگل: vakilehamrah@googlegroups.com
سامانه پیامک اختصاصی: 30002100960960
توضیح: دوستان می توانند هر گونه انتقاد، شکایت خود نسبت به مطالب را با ذکر موضوع، در قسمت نظرات گذشته یا به شماره تلفن ذکر شده پیامک کنند.
جهت همایت از سایت بر روی بنر مشاوره حقوقی تلفنی در سمت چپ کلیک کند.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات سایت

 • تک تاز بلاگ | قیمت دلار | تبادل اطلاعات
 • مدرسه وکالت و تجارت

  * نام و نام خانوادگی :
  آدرس وب سایت :
  * آدرس ایمیل:
  سن :
  شهر :
  تلفن :
  آدرس :
  نحوه تماس با شما: تلفن: آدرس ایمیل
  نحوه آشنایی شما با ما:
  موضوع پیام:
  *پیام:

  فرم تماس از پارس تولز